Instalacje Prins

Firma Prins Autogassystemen B.V. od przeszło 25 lat wprowadza na rynek alternatywne systemy paliwowe. Prins znany i ceniony jest przede wszystkim za jakość i innowacyjne rozwiązania. Oferta instalacji Prins obejmuje dobrze już znane instalacje do silników benzynowych o pośrednim wtrysku benzyny tzw. instalacje sekwencyjne (instalacje VSI). Kolejne produkty firmy Prins to instalacje przeznaczone do wtrysku bezpośredniego, czyli do silników takich jak GDI, TSI, TFSI, FSI, TBI, THP, TCE oraz DISI. 

Instalacje te działają w oparciu o technologię wtrysku gazu w fazie lotnej, czyli takiej jak w dotychczasowych sekwencjach lub też w fazie ciekłej. Instalacje dawkujące gaz w fazie lotnej to instalacje VSI 2.0 DI oraz VSI DI. Gaz dawkowany jest poprzez wtryskiwacze gazowe firmy Keihin, a do ochłodzenia wtryskiwaczy benzynowych stosowana jest niewielka dawka benzyny. Instalacja Direct LiquiMax-2.0 pracuje w oparciu o wtrysk w fazie ciekłej, rozruch silnika następuje na gazie, a benzyna traktowana jest jako odrębne paliwo. Lista samochodów z wtryskiem bezpośrednim, dla których dostępne są instalacje Prins znajduje się TUTAJ.

VSI

VSI

Jest to instalacja IV generacji, czyli tzw. instalacja sekwencyjna. Jest to produkt stworzony wspólnie z japońską firmą Keihin Corporation (producent wtryskiwaczy m. in. dla Hondy). Reszta podzespołów tj. sterownik, reduktor, moduł filtrujący to autorskie produkty firmy Prins. Instalacje przeznaczone są zarówno do silników 4, 6 jak i 8 cylindrowych.

 

VSI 2.0 DI oraz VSI DI

Instalacja stworzona z myślą o użytkownikach aut z silnikami o bezpośrednim wtrysku benzyny. Instalacja gazowa VSI 2.0 DI oraz VSI DI działa w technologii wtrysku w fazie lotnej, co oznacza, że wykorzystuje też w swoim działaniu benzynę w celu rozruchu silnika oraz niewielką ilość w trakcie pracy silnika dla schłodzenia wtryskiwaczy benzynowych. Dotrysk w tego typu technologii jest niezbędny ze względu na wyeliminowanie możliwości zapieczenia wtryskiwaczy benzynowych.

 

VSI-2.0
DLM

Direct LiquiMax-2.0

Instalacja przeznaczona do silników z wtryskiem bezpośrednim, która działa w oparciu o technologię wtrysku w fazie ciekłej. Direct LiquiMax-2.0 spełnia bez problemu wymagania normy EURO5 (jak i również EURO 6) o dopuszczalnej wartości emisji. Prins opracował system Direct LiquidMax-2.0 w taki sposób, by nie straciły przez to ani komfort jazdy ani moc pojazdu, jak również by można było uruchomić auto od razu z paliwie LPG.

 

LPG Prins: Warszawa

Rozwiązania marki Prins to jedne z najnowocześniejszych instalacji gazowych stosowanych w motoryzacji. Dzięki ich niezawodności i skuteczności coraz więcej kierowców decyduje się na montaż LPG Prins w swoich samochodach. To holenderska firma specjalizująca się w produkcji instalacji gazowych do pojazdów. Firma słynie z innowacyjnych rozwiązań i wykorzystywania w swoich produktach najnowszych technologii. Systemy Prins znajdują zastosowanie nie tylko w motoryzacji, ale również w przemyśle, rolnictwie i budownictwie.

LPG Prins — korzyści

Jedną z najważniejszych zalet instalacji gazowych Prins jest wysoka jakość produkcji. Każdy element systemu jest dokładnie testowany oraz wykonany z najlepszych materiałów, co zapewnia jego niezawodność i trwałość. Ponadto systemy Prins są bardzo łatwe w użyciu, ale też ekologiczne. Mieszanina propanu i butanu w procesie spalania emituje do atmosfery znacznie mniej szkodliwych substancji niż benzyna czy olej napędowy. Dzięki temu zastosowanie systemów Prins pozwala zmniejszyć ślad węglowy, który negatywnie odbija się na środowisku naturalnym.

Specjaliści od instalacji LPG: Prins i inne marki

W ofercie naszej firmy znajdziesz szeroki wybór samochodowych instalacji gazowych, w tym marki Prins. Eco-Tech, dystrybutor tych produktów, oferuje instalacje do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusów. Klienci mogą wybierać pomiędzy różnymi modelami instalacji w zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań. Zapewniamy także kompleksowy serwis, w tym konserwację elementów układu.

Przekonaj się, dlaczego tak wielu kierowców z Warszawy i okolic zdecydowało się na montaż instalacji LPG Prins w swoim aucie. To rozwiązanie, które łączy w sobie niezawodność, trwałość oraz ekonomię, a jednocześnie pozwala ograniczyć szkodliwy wpływ przemysłu motoryzacyjnego na środowisko. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!